Щоб виявити рак, особливо найменші уражені клітини, лікарям просто необхідно проникати в глибші шари тканин.
Під час лікування раку і проведення операцій зараз лікарі часто не можуть визначити, чи всі ракові тканини були видалені: залишки пухлини або ізольовані ракові клітини по краях і в лімфатичних вузлах залишаються для них невидимими.
Як пише News Medical, змінити ситуацію може нова розробка вчених, тепер можливо знайти навіть найпотаємніші залишки хвороби.
Повне видалення пухлини має вирішальне значення для результату хвороби. Дослідницька група під керівництвом Олівера Брунса вирішує проблему виявлення уражених раком клітин за допомогою короткохвильового інфрачервоного світла. Це світло, яке розсіюється менше, ніж інші типи, може проникати глибше в тканини, даючи змогу краще візуалізувати тканинні структури.
Як заявив Брунс, професор медичного факультету ТУ Дрездена, мета полягає в тому, щоб у майбутньому виявляти і видаляти навіть найменші залишки пухлини. Потенціал цієї технології було визнано Ініціативою Чана Цукерберга, яка спочатку фінансувала дослідження в розмірі 1 мільйона доларів у 2021 році, а тепер збільшила свою підтримку до 2,2 мільйона доларів.
Нові розробки можуть зробити революцію в різних галузях біологічних досліджень і медичної діагностики, дозволивши проводити неінвазивне мікроскопічне дослідження глибших шарів тканин.
Це може призвести до більш точних хірургічних втручань, тим самим збільшуючи відсоток успішних операцій з видалення ракових пухлин.
Нагадаємо, ВООЗ попереджає про вибухове зростання онкозахворювань. Очікується, що до 2050 року рівень захворюваності на рак у світі зросте на 77%.