Авторські статтіТехно

Вчені розробили суперконденсатори, які продовжують роботу смартфона до 7 днів

Дослідницька група розробила процес для створення гнучких суперконденсаторів, які можуть зберігати більше енергії і заряджатися швидше, ніж поточні  батареї. За допомогою нової технології автономну роботу смартфона можна продовжити до 7 днів.

Технологічні досягнення дозволили робити дивовижні речі, наприклад замовляти піцу з допомогою смарт-годинників, але є одна проблема, якої до цього часу не було адекватного рішення: термін служби батареї. Акумулятори як і раніше є основним обмеженням для майже всіх мобільних пристроїв і фотоапаратури. Тим не менше, група вчених з Університету нанонауки в Центральній Флориді, можливо, зробила крок на шляху до закінчення цього кошмару.

Новий суперкондестатор дозволить зберігати енергію набагато довше, а також пристрій буде швидше заряджатися. Більше того, концепція дозволяє підзарядку більш ніж 30,000 раз без погіршення якості. “Якби ви замінили батареї цими суперконденсаторами, ви могли б зарядити свій мобільний телефон протягом декількох секунд, і вам не потрібно буде заряджати його знову протягом тижня”, – сказав член дослідницької команди Нітін Чудхарі.

На відміну від батарей, які використовують хімічні реакції, суперконденсатори зберігають електроенергію статично на поверхні матеріалу, що означає, що вони можуть заряджатися швидше. Попередні дослідницькі проекти використовували графен для цієї мети, але з обмеженим успіхом. Команда замість цього експериментувала з нещодавно відкритими двовимірними металевими матеріалами, які мають товщину всього в декілька атомів. Нещодавно розроблені суперконденсатори складаються з мільйонів сполук з високою провідністю нанопроводів, які обгорнуті цими матеріалами. В результаті електрони можуть швидко переходити від ядра до оболонки, високої енергії, потужності і щільності.

“Були проблеми в тому, як люди інкорпорували ці двовимірні матеріали в існуючі системи – це було невідоме місце в цій області. Ми розробили простий хімічний синтез і таким чином ми можемо дуже добре інтегрувати існуючі матеріали з двовимірними матеріалами”, – сказав головний дослідник Ерік Юнг.

На даному етапі технологія є лише доказом концепції і не готова до комерціалізації. Тим не менш, команда знаходиться в процесі патентування методом і, якщо буде подальший розвиток, це може призвести до мобільних пристроїв, компактних камер і електричних транспортних засобів майбутнього.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України