Вчені з Університету Джона Хопкінса розробили новий спосіб боротьби з ожирінням, який дозволить уникнути оперативного втручання. Результати роботи дослідники
Новий метод називається «баріатрична артеріальна емболізація». Її мішенню є певна частина шлунка, фундус, який виробляє грелін — гормон, який збуджує у людини апетит. Медики використовують радіологічні зображення і катетери для доступу до кровоносних судинах цієї частини шлунку через прорізи в паху, або в зап’ясті.
Лікар впорскує пацієнту мікроскопічні бусинки, які зменшують приплив крові до фундусу, тим самим пригнічуючи гормональні сигнали голоду, що призводить до зниження апетиту і втрати ваги.
Методика була випробувана на семи добровольцях з важким ожирінням з індексом маси тіла від 40 до 60 кілограмів на квадратний метр. Для порівняння: у здорової людини індекс дорівнює в середньому 21 кілограм на квадратний метр. Лікування обійшлося без побічних ефектів, а пацієнти в перший місяць втратили майже шість відсотків ваги. За шість місяців цей показник збільшився до 13 відсотків.
Вчені підкреслюють, що баріатрична емболізація знаходиться лише на ранній стадії клінічних випробувань. Тепер, коли була продемонстрована безпека процедури, необхідні додаткові дослідження, щоб визначити дієвість та тривалість лікування.