Техно

Вчені розповіли про наслідки підвищення рівня Світового океану: будуть затоплені міста з населенням понад півмільярда осіб

За оцінками групи фахівців з кількох країн, в найближче сторіччя рівень Світового океану підвищиться до такої позначки, при якій будуть затоплені найбільші міста світу з загальною кількістю населення в півмільярда осіб

Вчений Бен Штраус розповів, що тенденцію підвищення рівня води в світовому океані можна зупинити, якщо людство стримає глобальне потепління на позначці нижче півтора градуса в порівнянні з доіндустріальною епохою. На думку фахівця, це є найбільш глобальною метою в умовах кліматичних змін.

«В даний час близько п’яти відсотків населення світу живе нижче рівня, що досягається світовими морями, під впливом вуглекислого газу, який вже накопичено в атмосфері», – пояснив Штраус.

Крім того, фахівці відзначили, що якщо в найближчі роки середня температура поверхні Землі збільшиться ще на півградуса, близько 200 млн жителів різних населених пунктів, розташованих на узбережжі, регулярно будуть страждати від потужних штормів і повеней. Як уточнили вчені, в першу чергу підвищення Світового океану становить найбільшу загрозу для прибережних міст В’єтнаму, Індонезії, Індії і Китаю. Також вже в найближчі десятиліття може бути серйозно підтоплено держава Бангладеш.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України