Вчені розповіли про стародавню рептилію-вбивцю вагою в півтори тони. Фото

Тварина сягала рекордних 15 метрів в довжину, маючи пащу розміром з дорослої людини. Примітно, що будь-яке сучасна тварина не вижила б у сутичці з рептилією.

Вчені розповіли про стародавню рептилію-вбивцю вагою в півтори тони. Дослідники відзначають, що титанобоа жила на нашій планеті близько 60 мільйонів років тому. Вона мешкала на території сучасної Колумбії. Викопні останки, як розповіли вчені, були знайдені у вугільній шахті.

Зробивши порівняльний аналіз скелета, фахівці прийшли до висновку, що титанобоа досягав у довжину близько 15 метрів, а його вага перевалювала за тонну. Говорячи про стародавню змію варто зазначити, що найбільша змія сучасного світу – сітчастий пітон з довжиною 7 метрів. До речі титанобоа був першим древнім родичем удавів.

Таких величезних розмірів змія сягала із-за теплого клімату Землі в стародавні часи. Тоді температура була в середньому 30-34 градуси за Цельсієм, тому на планеті гігантизм був притаманний усім холоднокровним і не тільки.

До речі стародавній удав харчувався тільки рибою. Розміри не дозволяли титанобоа пересуватися по суші, тому древній удав часто «конфліктував» з гігантськими крокодилами і іншими хижаками його часу.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

11 − 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh