Авторські статтіТехно

Вчені розповіли про стародавню рептилію-вбивцю вагою в півтори тони. Фото

Тварина сягала рекордних 15 метрів в довжину, маючи пащу розміром з дорослої людини. Примітно, що будь-яке сучасна тварина не вижила б у сутичці з рептилією.

Вчені розповіли про стародавню рептилію-вбивцю вагою в півтори тони. Дослідники відзначають, що титанобоа жила на нашій планеті близько 60 мільйонів років тому. Вона мешкала на території сучасної Колумбії. Викопні останки, як розповіли вчені, були знайдені у вугільній шахті.

Зробивши порівняльний аналіз скелета, фахівці прийшли до висновку, що титанобоа досягав у довжину близько 15 метрів, а його вага перевалювала за тонну. Говорячи про стародавню змію варто зазначити, що найбільша змія сучасного світу – сітчастий пітон з довжиною 7 метрів. До речі титанобоа був першим древнім родичем удавів.

Ученые рассказали о древней рептилии-убийце весом в полторы тонны

Таких величезних розмірів змія сягала із-за теплого клімату Землі в стародавні часи. Тоді температура була в середньому 30-34 градуси за Цельсієм, тому на планеті гігантизм був притаманний усім холоднокровним і не тільки.

До речі стародавній удав харчувався тільки рибою. Розміри не дозволяли титанобоа пересуватися по суші, тому древній удав часто «конфліктував» з гігантськими крокодилами і іншими хижаками його часу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України