Авторські статтіНовини

Вчені розповіли про особливості лісових пожеж

Лісові пожежі найчастіше потрапляють на головні сторінки безлічі інформаційних агентств. Виходячи зі статистики, полум’я вражає близько 4,64 мільйонів кілометрів біомаси в рік, що становить три Аляски.

Пірогенний органічний вуглець, який називається чорним, часто залишається на землі після пожеж. Такі речовини, як не дивно, позитивно позначаються на ґрунті. Професори Університету Цюріха провели чергове дослідження про Землю, в якому створили першу базу в світі, яка допомагає вдосконалити знання про вуглецевий цикл.

Як розповіли вчені, ґрунтовий органічний вуглець є одним з ключових показників здоров’я грунту. Щоб визначити, в яких областях знаходиться ресурс, експерти розглядали три основних фактори, що впливають на його присутність у грунті. До першого варто віднести землекористування і характер пожеж, потім кліматичні умови, такі як температура і вологість, і нарешті властивості грунту.

База даних може використовуватися для перевірки наявності вуглецю по всьму світу, і висновки виявились несподіваними. В результаті, його можна добути з 13% органічних речовин, що відповідає майже половині від загальної кількості. В деяких куточках планети, вчені знайшли близько 60% вуглецю.

Незважаючи на інтенсивність пожеж, наявність вуглецю фактично не змінювалася. Не дивно, що в теплих екваторіальних регіонах відсоток речовини значно більший. Дану наукову роботу фахівці розцінюють як ключ до змін в органічних процесах.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України