Авторські статтіНовини

Вчені розповіли, яким чином люди можуть розрізняти кольори

Співробітники Каліфорнійського університету штату Вашингтон виявили, що не всі зондіровані клітини в задній частині очного яблука допомагають розрізняти відтінки. Експерти впевнені, деяка частина з них бачить тільки біле світло.

Вчені по всьму світу неодноразово намагалися дізнатися, як функціонують очі людей, тварин, а також про чинники сприйняття кольорів і форм. До сьогоднішнього дня, професорам не вдавалося провести експеримент на людях.

Щоб отримати більш колосальне розуміння того, що нам допомагає інтерпретувати кольори, експерти попросили двох добровольців стати учасниками дослідження. Випробовуваних попросили сидіти нерухомо, поки за їх очима спостерігав пристрій на основі технології, що дозволяє астрономам відстежувати зірки. Завдяки цьому, вчені підготували апарати для кожного добровольця. Прилад видає лише один промінь світла, за яким спостерігають люди. Після цього, їм слід описати, що вони бачили.

Професори були здивовані, оскільки учасники не помітили різниці в кольорі, а бачили лише біле світло. Апарати були розроблені трьох видів – L, M і S, щоб кожен міг побачити різноманітне світло.

Так як сітківка є елементом центральної нервової системи для зв’язку поводження з активністю окремих нейронів, вчені розгадали її поведінку на елементарному рівні. Спектрально ідентифіковані конусоподібні прилади характеризувалися невеликими плямами. Відзначається,  що вдалося зафіксувати дві окремі різновиди конусів: менша група переважно пов’язана з сигнальними хроматичними відчуттями, а друга була більш чисельною. Червоне і зелене світло робиться за рахунок L і M приладів.

Результати дослідження можна порівняти з гіпотезою, що нервова система відстежує з високою точністю ахроматичну інформацію, а також колірні сигнали з низьким розрішенням в окремих доріжках, що виникають в першому синапсі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України