Авторські статтіНовини

Вчені розповіли, для чого люди винайшли одяг

Вчені вирішили з’ясувати, для чого люди винайшли одяг і продовжують його носити по сьогоднішній день. Виявилося, що не тільки в якості захисту від несприятливих умов.

Стівен Гоф, відомий як “голий бродяга”, обожнює ходити без одягу настільки, що готовий поплатитися своєю свободою. За появу в суспільстві нагим його затримували безліч разів, у сумі він провів за ґратами близько 10 років. Незважаючи на те, що чоловік не представляє небезпеки, багато його недолюблюють. І все ж усі ми схильні приховувати свою наготу під одягом, на відміну від Гофа. І це можна пояснити, насамперед, тим, що одяг рятує нас від замерзання в холодному кліматі і від безжального сонця в жаркому.

Фахівець з Сіднейського університету Ян Гілліган вважає, що люди винайшли одяг, щоб заповнити недолік волосяного покриву, який у великій кількості присутній у наших предків. Сучасній людині вдалося вижити, на відміну від неандертальців, завдяки створенню теплого одягу, який прилягав до тіла.

В одній з печер в Грузії археологи виявили різнокольорові волокна льону, в результаті знахідки фахівці зробили висновок, що одяг був не тільки способом захистити себе від холоду і був засобом для прикриття наготи, але і прикрасою. Стародавні люди і раніше прикрашали себе, малюючи на тілі різні символи, але з настанням холодів декоративні функції стали набувати предмети одягу.

Одяг став частиною особистості людини, саме вона допомагає нам відрізнятися один від одного, позначати нашу приналежність до тієї чи іншої соціальної, політичної групи.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України