Авторські статтіТехно

Вчені розповіли, де на Землі можна зустріти блискавки найчастіше

Фахівці реєстрували спалахи по всій планеті. В результаті вони назвали найнебезпечніші регіони на кожному материку. Результати дослідження оприлюднила фінська компанія Vaisala, яка вивчала це природнє явище з 2013 по 2017 рік у рамках розробки технологій за моніторингом навколишнього середовища.

У повідомленні дослідників з Vaisala, на кожному материку, континенті і взагалі на Землі можна зустріти місця, де блискавки відбуваються найчастіше. Вчені розповіли, що вони вивчили всі території, крім Антарктиди. Місця з найбільш частими спалахами блискавок змінюються приблизно кожен рік, але загальна область залишається тією ж. Як правило, в таких районах повітряні маси стикаються один з одним частіше, що призводить до висхідних рухах повітря і утворення масивних хмар. Саме останні і є причиною блискавок. До таких зон можна особливо віднести гірські вершини.

Учёные рассказали, где на Земле можно встретить молнии чаще всего

За допомогою мережі виявлення блискавок GLD360, яка виявила 8,8 мільйона спалахів небесного електрики, вченим вдалося відзначити на карті найнебезпечніші регіони. Виявилося, що в Північній Америці найчастіше блискавки можна зустріти на «Алеї торнадо», а саме в штаті Техас, Канзас, Оклахома, Дакота і Колорадо.

У Південній Америці блискавки відбуваються в Парагваї, Уругваї та Колумбії. В Африці центром всіх блискавок вважається Конго, в Австралії самим небезпечним стало північне узбережжя, а в Азії – Суматра і Малайзія.

Що стосується Європи, то про неї нічого в статті не вказується.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.