Авторські статтіТехно

Вчені: Розпилення аерозолів не зупинить зростання рівня Світового океану

Тема глобального потепління стає чим далі, тім більш актуальною. З них пропонують боротися шляхом розпилення у стратосфері сульфатних аерозолів, які будуть включені сполуки сірки.

Вчені США вважають, що розпорошення цих аерозолів не зупинить зростання рівня Світового океану. Раніше ряд фахівців запропонували утворити своєрідну «стратосферну вуаль», і за рахунок цього домогтися мінімізації надходить на Землю сонячного світла.

Американські вчені розробили спеціальну систему, яка дозволила їм спрогнозувати дію аерозолів на період до 2099 року.

Згідно з отриманими висновками, з їх допомогою можливо деяке уповільнення в нагріванні планети, однак повністю впоратися з цим процесом не вдасться, і він буде тривати.

Моделювання показало, що при застосуванні аерозолів не відбудеться очікуваного різкого похолодання на тропіках і не скоротиться кількість опадів.

Деяке їх зменшення відбудеться лише в північній частині Атлантики. Однак це буде супроводжуватися тім, що у води різко збільшиться концентрація солі і, одночасно, зміниться її щільність.

Таким чином, підвищення рівня Світового океану буде продовжуватися. Цього неможливо уникнути відомими на сьогоднішній день методами. Всі робляться спроби можуть лише дещо сповільнити цей процес. Не більше того.

До такого невтішного висновку прийшли фахівці США, що працюють в Національному центрі атмосферних досліджень.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України