Вчені розкрили секрет стародавньої людини Єті

Вченим вдалося дізнатися більше інформації про знайдену в 1991 році в Єцтальских Альпах мумію людини з епохи халколіту, названої Єті. Вік мумії складає більше 5 000 років, що робить її самою давньою людської мумією, знайденою коли-небудь в Європі.

У 2011 році у генетиків вийшло зробити повне секвенування генома Єті і зробити порівняльний аналіз ДНК, із залученням майже 4 тисяч осіб з австрійського регіону Тіролю. У результаті виявилося, що 19 осіб є далекими родичами Єті.

Поруч з ним при розкопках перебувала відмінно збережена сокира з міді. Фахівцям вдалося визначити, що мідь цієї сокири здобута не в місцевих родовищах, а на території однієї з центральних областей Італії.

Крім сокири, Єті був власником інших кам’яних знарядь, зокрема, мустьєрських наконечників для стріл, кремнієвих скребок і ножа. Вперше вчені стикаються з подібним розмаїттям знарядь праці у однієї людини, що належать до різних епох. Як могло так вийти, для них залишається загадкою.

Найбільший інтерес для учених представляє саме мідна сокира, рукоятка якої зроблена з тиса, а лезо складається з міді практично на 100%. Спеціально проведений аналіз ізотопного складу різних матеріалів дозволяє вченим впевнено віднести її походження до одного з родовищ в Південній Тоскані.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh