Авторські статтіНовини

Вчені розкрили секрет стародавньої людини Єті

Вченим вдалося дізнатися більше інформації про знайдену в 1991 році в Єцтальских Альпах мумію людини з епохи халколіту, названої Єті. Вік мумії складає більше 5 000 років, що робить її самою давньою людської мумією, знайденою коли-небудь в Європі.

У 2011 році у генетиків вийшло зробити повне секвенування генома Єті і зробити порівняльний аналіз ДНК, із залученням майже 4 тисяч осіб з австрійського регіону Тіролю. У результаті виявилося, що 19 осіб є далекими родичами Єті.

Поруч з ним при розкопках перебувала відмінно збережена сокира з міді. Фахівцям вдалося визначити, що мідь цієї сокири здобута не в місцевих родовищах, а на території однієї з центральних областей Італії.

Крім сокири, Єті був власником інших кам’яних знарядь, зокрема, мустьєрських наконечників для стріл, кремнієвих скребок і ножа. Вперше вчені стикаються з подібним розмаїттям знарядь праці у однієї людини, що належать до різних епох. Як могло так вийти, для них залишається загадкою.

Найбільший інтерес для учених представляє саме мідна сокира, рукоятка якої зроблена з тиса, а лезо складається з міді практично на 100%. Спеціально проведений аналіз ізотопного складу різних матеріалів дозволяє вченим впевнено віднести її походження до одного з родовищ в Південній Тоскані.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України