Авторські статтіТехно

Вчені розгадали таємницю звучання скрипки Страдіварі

Відкриття було зроблено тайванськими дослідниками, які вивчали скрипки старих італійських майстрів. Справа в тому, що такі інструменти володіють винятковим звучанням.

З-за висновків вчені зрозуміли, чому скрипка Страдіварі унікально і неповторно передає звук. Все із-за того, що вона володіє звучанням, наближеним до високого жіночого голосу.

У матеріалах статті дослідників, яка опублікована в тематичних виданнях, уточнюється, що скрипки Страдіварі, особливо які були створені ним в останні роки, вважаються «золотим стандартом». Музиканти хочуть грати тільки на таких інструментах, а майстри хочуть повторити успіх і розгадати таємниці. Але проблема в тому, що сьогодні дуже слабо вивчені тональні відмінності виробів ремісників минулого.

Теоретик музики з Італії Франческо Джеміані писав, що хороша скрипка винна бути конкурентом голосу людини. Тайваньські вчені вирішили відштовхуватися від цих слів і вивчати, як звучить скрипка Страдіварі.

Як виявилося, після аналізу діапазону частот, звучання скрипок майстра схоже з жіночим голосом, а саме з контральто і тенором. Інші ж старі інструменти схожі з чоловічим басом і баритоном.

Крім того, Страдіварі вимочував деревину для скрипок в розчинах, рецепт якого був втрачений.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.