Вчені розгадали таємницю звучання скрипки Страдіварі

Відкриття було зроблено тайванськими дослідниками, які вивчали скрипки старих італійських майстрів. Справа в тому, що такі інструменти володіють винятковим звучанням.

З-за висновків вчені зрозуміли, чому скрипка Страдіварі унікально і неповторно передає звук. Все із-за того, що вона володіє звучанням, наближеним до високого жіночого голосу.

У матеріалах статті дослідників, яка опублікована в тематичних виданнях, уточнюється, що скрипки Страдіварі, особливо які були створені ним в останні роки, вважаються «золотим стандартом». Музиканти хочуть грати тільки на таких інструментах, а майстри хочуть повторити успіх і розгадати таємниці. Але проблема в тому, що сьогодні дуже слабо вивчені тональні відмінності виробів ремісників минулого.

Теоретик музики з Італії Франческо Джеміані писав, що хороша скрипка винна бути конкурентом голосу людини. Тайваньські вчені вирішили відштовхуватися від цих слів і вивчати, як звучить скрипка Страдіварі.

Як виявилося, після аналізу діапазону частот, звучання скрипок майстра схоже з жіночим голосом, а саме з контральто і тенором. Інші ж старі інструменти схожі з чоловічим басом і баритоном.

Крім того, Страдіварі вимочував деревину для скрипок в розчинах, рецепт якого був втрачений.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

sixteen − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh