Рослини відчувають весну з допомогою біохімічного «термометра». Саме з його допомогою представники флори «розуміють», що настала пора зростання і цвітіння. До такого висновку прийшли британські вчені.
Фахівці одного з науково-дослідних центрів Великобританії провели дослідження, результати яких показали, що рослини відчувають прихід весни за допомогою біохімічного «термометра». Вчені вивчали молекули фітохрому, і виявилося, що його активні частинки впливають на рослинні клітини на сонці, завдяки чому стимулюється їхній ріст. При цьому, «сплячі» молекули діють з точністю до навпаки, коли освітлення стає менше. Таким же чином на фотохром впливають тепло і холод.
З’ясувавши все вищеописане, вчені прийшли до висновку, що навесні, коли сонячного світла стає більше, фотохром реагує на це, даючи сигнал рослинам, що вони вже можуть розквітати. Дослідники заявили, що завдяки новому відкриттю вони зможуть краще прогнозувати прихід теплої пори року після зими, а також отримати додаткові дані про глобальне потепління.