Вчені: Роль комах і бактерій в екосистемах була недооцінена

Останні дослідження, проведені вченими Німеччини і Швейцарії, довели унікальну роль бактерій і комах для збереження екосистем. Як виявилося, ці організми мають найважливіше значення, яке раніше було недооцінене і мало вивчалося.

Дослідники вивчили екосистеми 150 лук і пасовищ Німеччини, зібравши дані про 4600 різновиди рослин. Отримана інформація дозволила стверджувати про ключову роль біологічного різноманіття для життєдіяльності екосистем.

На думку Сантьяго Солівереса (Santiago Soliveres) з Бернського університету, який очолює групу дослідників, всі наукові роботи, що проводилися раніше в даному напрямку, мали суттєві неточність. Вони ґрунтувалися на вивченні даних про окремі групи організмів. Такий підхід не давав можливості скласти загальну картину, яка б базувалася на даних про роботу всієї екосистеми і давала поняття про загальний взаємозв’язок кожного її елемента.

Основним важливим відкриттям проведеного дослідження стало підтвердження фундаментального значення для життєдіяльності екосистеми існуючого в ній біорізноманіття. Родючість грунту забезпечується в результаті перетворень хімічних елементів, здійснених мікроорганізмами, рослини відіграють найважливішу роль для постачання біомаси, комахи, у свою чергу, запилюють рослини. Кожна ланка ланцюжка надзвичайно важлива.

Різноманіття мікроорганізмів, рослин і комах виступає запорукою продуктивності екосистеми. Будь-яка зміна неминуче відбивається на її життєдіяльності. Тому, на думку вчених, проведене ними дослідження має звернути увагу на необхідність збереження і захист існуючих екосистем.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten + 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh