Авторські статтіНовини

Вчені: Роль комах і бактерій в екосистемах була недооцінена

Останні дослідження, проведені вченими Німеччини і Швейцарії, довели унікальну роль бактерій і комах для збереження екосистем. Як виявилося, ці організми мають найважливіше значення, яке раніше було недооцінене і мало вивчалося.

Дослідники вивчили екосистеми 150 лук і пасовищ Німеччини, зібравши дані про 4600 різновиди рослин. Отримана інформація дозволила стверджувати про ключову роль біологічного різноманіття для життєдіяльності екосистем.

На думку Сантьяго Солівереса (Santiago Soliveres) з Бернського університету, який очолює групу дослідників, всі наукові роботи, що проводилися раніше в даному напрямку, мали суттєві неточність. Вони ґрунтувалися на вивченні даних про окремі групи організмів. Такий підхід не давав можливості скласти загальну картину, яка б базувалася на даних про роботу всієї екосистеми і давала поняття про загальний взаємозв’язок кожного її елемента.

Основним важливим відкриттям проведеного дослідження стало підтвердження фундаментального значення для життєдіяльності екосистеми існуючого в ній біорізноманіття. Родючість грунту забезпечується в результаті перетворень хімічних елементів, здійснених мікроорганізмами, рослини відіграють найважливішу роль для постачання біомаси, комахи, у свою чергу, запилюють рослини. Кожна ланка ланцюжка надзвичайно важлива.

Різноманіття мікроорганізмів, рослин і комах виступає запорукою продуктивності екосистеми. Будь-яка зміна неминуче відбивається на її життєдіяльності. Тому, на думку вчених, проведене ними дослідження має звернути увагу на необхідність збереження і захист існуючих екосистем.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

15 + seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.