Вчені: Рибні гени допоможуть у самовідновленні серця після інфаркту

Такою здатністю, за даними біологів, мають печерні риби, які проживають в Мексиці. У сфері медицини це може викликати справжню революцію.

Вчені встановили, що найкраще самовідновлення серця після події інфаркту допоможуть саме рибні гені. Це стосується мексиканських тетр, що мешкають в абсолютній темряві і втратили органи зору в процесі своєї еволюції.

Фахівці відкрили незвичайну здатність цих рибок. У них, як виявилося, є гені, що відповідають за те, щоб відновлювати серце при його пошкодженні. Вони проводять швидкий і якісний «саморемонт» із застосуванням цієї суперсили.

Якби подібне якість було владі значною людям, смертність від інфарктів і подібних хвороб зменшилася б у рази.

Дослідження проводили вчені, які працюють в Оксфордському університеті. Вони мають намір продовжити свої дослідження.

Передбачається, що унікальні гені, якими володіють мексиканські печерні рибки, дозволять зрозуміти, як можна активувати регенерацію пошкодженого серця у людини.

Це особливо актуально тому, що за останні 20 років виживання, коли виникає серцева недостатність, не покращилася. І це при тому, що медицині вдалося просунутися далеко вперед.

Прогнози в цій області також не втішні. Мабуть, допомогти зможуть лише нетрадиційні методи або здатності інших живих істот.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh