Такою здатністю, за даними біологів, мають печерні риби, які проживають в Мексиці. У сфері медицини це може викликати справжню революцію.
Вчені встановили, що найкраще самовідновлення серця після події інфаркту допоможуть саме рибні гені. Це стосується мексиканських тетр, що мешкають в абсолютній темряві і втратили органи зору в процесі своєї еволюції.
Фахівці відкрили незвичайну здатність цих рибок. У них, як виявилося, є гені, що відповідають за те, щоб відновлювати серце при його пошкодженні. Вони проводять швидкий і якісний «саморемонт» із застосуванням цієї суперсили.
Якби подібне якість було владі значною людям, смертність від інфарктів і подібних хвороб зменшилася б у рази.
Дослідження проводили вчені, які працюють в Оксфордському університеті. Вони мають намір продовжити свої дослідження.
Передбачається, що унікальні гені, якими володіють мексиканські печерні рибки, дозволять зрозуміти, як можна активувати регенерацію пошкодженого серця у людини.
Це особливо актуально тому, що за останні 20 років виживання, коли виникає серцева недостатність, не покращилася. І це при тому, що медицині вдалося просунутися далеко вперед.
Прогнози в цій області також не втішні. Мабуть, допомогти зможуть лише нетрадиційні методи або здатності інших живих істот.