Вчені радять не використовувати косметику вагітним жінкам

Вчені попереджають, що вагітним жінка краще не фарбуватися, так як косметика часто містить багато вітаміну А, а це може зашкодити ще не народженый дитины. Дослідження було опубліковано в журналі The Conversation.

Занадто багато вітаміну А може бути шкідливо, як виявили антарктичні треккінгисти. Коли вони голодували, їли своїх собак (у тому числі печінку, яка містять багато вітаміну А), після чого страждали від хвороби і в кінцевому підсумку вмирали.

Вітамін А також має важливе значення для цілісності шкіри. Вітамін А – це, насправді, група споріднених ненасичених жирних сполук, які включають у собі ретинол, ретиналь і ретинову кислоту. Вітамін А та синтетичні аналоги вітаміну А використовуються для лікування різних шкірних захворювань, а також деяких форм раку. Крім дерматологічних застосувань вітаміну А, він може бути знайдений в деяких “омолоджуючих” косметичних засобах і сонцезахисних кремах.

Тим не менш, так як вітамін А відіграє важливу роль у розвитку плода, занадто високі рівні вітаміну А під час вагітності можуть впливати на розвиток плоду і призводити до деформації, особливо обличчя та живота. Незважаючи на низькі ризики, запропоновані цим дослідженням, експерти, як і раніше радять вагітним жінкам уникати застосування косметики, особливо під час ранньої вагітності.

З іншого боку, якщо ви використовували косметику, яка містить ретинол або аналогічні вітаміни А під час вагітності, немає ніяких підстав для паніки. Припиніть використання продукту і проконсультуйтеся з професійним лікарем.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh