Авторські статтіНовини

Вчені радять не використовувати косметику вагітним жінкам

Вчені попереджають, що вагітним жінка краще не фарбуватися, так як косметика часто містить багато вітаміну А, а це може зашкодити ще не народженый дитины. Дослідження було опубліковано в журналі The Conversation.

Занадто багато вітаміну А може бути шкідливо, як виявили антарктичні треккінгисти. Коли вони голодували, їли своїх собак (у тому числі печінку, яка містять багато вітаміну А), після чого страждали від хвороби і в кінцевому підсумку вмирали.

Вітамін А також має важливе значення для цілісності шкіри. Вітамін А – це, насправді, група споріднених ненасичених жирних сполук, які включають у собі ретинол, ретиналь і ретинову кислоту. Вітамін А та синтетичні аналоги вітаміну А використовуються для лікування різних шкірних захворювань, а також деяких форм раку. Крім дерматологічних застосувань вітаміну А, він може бути знайдений в деяких “омолоджуючих” косметичних засобах і сонцезахисних кремах.

Тим не менш, так як вітамін А відіграє важливу роль у розвитку плода, занадто високі рівні вітаміну А під час вагітності можуть впливати на розвиток плоду і призводити до деформації, особливо обличчя та живота. Незважаючи на низькі ризики, запропоновані цим дослідженням, експерти, як і раніше радять вагітним жінкам уникати застосування косметики, особливо під час ранньої вагітності.

З іншого боку, якщо ви використовували косметику, яка містить ретинол або аналогічні вітаміни А під час вагітності, немає ніяких підстав для паніки. Припиніть використання продукту і проконсультуйтеся з професійним лікарем.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України