Вчені: При грі зі струсом мозку у підлітків-спортсменів подвоюється час на відновлення

Американські вчені з Університету Арканзасу в ході досліджень довели, що при грі зі струсом мозку у підлітків-спортсменів подвоюється час відновлення і спостерігається погіршення короткочасної психічної функції. Про це вони написали у публікації в науковому журналі Pediatrics.

Дослідження пройшло за участю 69 підлітків, які проходили лікування від струсу мозку в медичному центрі при університеті Піттсбурга. В ньому брали участь спортсмени у віці приблизно 15 років. Вони займалися одним з видів спорту (футболом, хокеєм, баскетболом) і отримали струс мозку під час гри або тренування. Половина з них продовжувала грати з травмою і потім близько 44 днів відновлювалася від симптомів недуги, а решта видужували за 22 дні.

Ті, хто не припиняли грати, мали гірші результати на психічних тестах, які виконувалися через вісім і 30 днів після струсу мозку. Медична документація показала, що психічна функція була однаковою у всіх гравців перед травмою. Повернення до гри у найкоротші терміни після отримання травми має широке поширення, особливо в молодіжній легкій атлетиці. Але медики рекомендують усунути гравців після підозри на струс мозку до зникнення симптомів. Однією з головних причин є запобігання повторного травмування, яке може викликати смертельний набряк мозку або кровотечу, у випадку, коли гравець ще відновлюється після струсу мозку і отримує удар по голові знову.

Наявні дані свідчать, що про половину струсів у підлітковому спорті не повідомляється спортсменам. Учасники іноді не знають, що вони пережили струс мозку або не підозрюють про черепно-мозкову травму і продовжують грати тому, що не хочуть підвести своїх товаришів. Результати дослідження дають факти, які допоможуть переконати молодих спортсменів прислухатися до порад лікарів і не продовжувати грати зі струсом мозку.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

12 + twenty =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh