Американські вчені з Університету Арканзасу в ході досліджень довели, що при грі зі струсом мозку у підлітків-спортсменів подвоюється час відновлення і спостерігається погіршення короткочасної психічної функції. Про це вони написали у публікації в науковому журналі Pediatrics.
Дослідження пройшло за участю 69 підлітків, які проходили лікування від струсу мозку в медичному центрі при університеті Піттсбурга. В ньому брали участь спортсмени у віці приблизно 15 років. Вони займалися одним з видів спорту (футболом, хокеєм, баскетболом) і отримали струс мозку під час гри або тренування. Половина з них продовжувала грати з травмою і потім близько 44 днів відновлювалася від симптомів недуги, а решта видужували за 22 дні.
Ті, хто не припиняли грати, мали гірші результати на психічних тестах, які виконувалися через вісім і 30 днів після струсу мозку. Медична документація показала, що психічна функція була однаковою у всіх гравців перед травмою. Повернення до гри у найкоротші терміни після отримання травми має широке поширення, особливо в молодіжній легкій атлетиці. Але медики рекомендують усунути гравців після підозри на струс мозку до зникнення симптомів. Однією з головних причин є запобігання повторного травмування, яке може викликати смертельний набряк мозку або кровотечу, у випадку, коли гравець ще відновлюється після струсу мозку і отримує удар по голові знову.
Наявні дані свідчать, що про половину струсів у підлітковому спорті не повідомляється спортсменам. Учасники іноді не знають, що вони пережили струс мозку або не підозрюють про черепно-мозкову травму і продовжують грати тому, що не хочуть підвести своїх товаришів. Результати дослідження дають факти, які допоможуть переконати молодих спортсменів прислухатися до порад лікарів і не продовжувати грати зі струсом мозку.