Авторські статтіНовини

Препарати статини знижують ризик смертності від раку

Статини (антихолестеринові препарати) можуть значно знизити ризик смерті від чотирьох найбільш поширених видів раку. Такі дані повідомили британські дослідники університету Астон (Бірмінгем).

Вчені виявили, що кількість смертельних випадків серед хворих на рак, діагностованих з високим рівнем холестерину скорочується після лікування таблетками для зниження рівня холестерину.
Дослідження показало, що серед хворих, що мають високий рівень холестерину, 43% менше ризикують померти від раку молочної залози, 47% – від раку простати, 30% – від раку кишечника і 22% – від раку легенів.
Доктор Рахул Полтурі, який керував експериментом, сказав: «Статини використовують для лікування високого рівня холестерину, можливо, це є причиною того, що цей діагноз може допомогти побороти рак легенів, молочної залози, простати і раку товстої кишки».
У дослідженні оцінювали звіти про здоров’я мільйона хворих на рак в лікарнях Великобританії в період з 2000 по 2013 рік. Потім дані порівнювали з цифрами смертності, отриманих з Управління національної статистики. Ці дані підтверджують думку вчених про те, що статини можуть допомогти людям, хворим на рак.
Вчені заявили, що результати вказують на блокування гормону естрогену, який викликає високий рівень холестерину завдяки статинам, а це може різко сповільнити ріст злоякісної пухлини.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України