Здоров'я

Вчені представили першу в світі експериментальну вакцину від кокаїнової залежності

Вчені з Бразилії, другого за величиною споживача кокаїну в світі, оголосили про розробку нового інноваційного методу лікування залежності від наркотику та його потужного похідного засобу: вакцини.

Випробувана вакцина під назвою «Calixcoca», яка показала багатообіцяючі результати під час випробувань на тваринах, викликає імунну відповідь, яка блокує кокаїн і крек від потрапляння в мозок, що, як сподіваються дослідники, допоможе користувачам розірвати коло залежності.

Простіше кажучи, залежні більше не будуть кайфувати від наркотику

​Якщо лікування буде схвалено регуляторними органами, це буде перший випадок, коли залежність від кокаїну лікуватимуть за допомогою вакцини, сказав психіатр Фредеріко Гарсія, координатор групи, яка розробила лікування у Федеральному університеті Мінас-Жерайс.

​Минулого тижня проект отримав головний приз — 500 000 євро ($530 000) — на церемонії вручення нагород Euro Health Innovation для латиноамериканської медицини, яку спонсорує фармацевтична компанія Eurofarma.

​Вакцина діє, спонукаючи імунну систему пацієнтів виробляти антитіла, які зв’язуються з молекулами кокаїну в крові, роблячи їх занадто великими, щоб потрапити до мезолімбічної системи мозку, або «центру винагороди», де препарат зазвичай стимулює високий рівень задоволення. індукція дофаміну.

Подібні дослідження були проведені в Сполучених Штатах – найбільшому споживачі кокаїну у світі, згідно з даними Управління ООН з наркотиків і злочинності. Але вони зупинилися, коли клінічні випробування не продемонстрували достатніх результатів, серед інших причин, каже Гарсія.

​Calixcoca наразі довела свою ефективність у тестуванні на тваринах, виробляючи значні рівні антитіл проти кокаїну та мало побічних ефектів.

Дослідники виявили, що він також захищав плоди щурів від кокаїну, припускаючи, що його можна використовувати на людях для захисту ненароджених дітей вагітних наркоманів.

​Вакцина зараз збирається вийти на фінальну стадію випробувань: тестування на людях.

Гарсія каже, що Calixcoca може змінити форму лікування залежності.

«Немає спеціального зареєстрованого лікування залежностей від кокаїну та креку. Зараз ми використовуємо комбінацію психологічного консультування, соціальної допомоги та реабілітації, коли це необхідно», — каже він.

Calixcoca може додати важливий засіб до цього режиму, допомагаючи пацієнтам на критичних етапах одужання, наприклад, коли вони залишають реабілітаційний центр, каже він.

​Вакцину виготовляють із хімічних сполук, розроблених у лабораторії, а не з біологічних інгредієнтів, що означає, що її виробництво буде дешевшим, ніж багато інших вакцин, і її не потрібно буде зберігати при низьких температурах.​

Але це не буде «панацея», яку можна вводити будь-кому, каже Гарсія.

Точна цільова група залежатиме від результатів клінічних випробувань, але теоретично це одужаючі залежні, «які відмовляються від (кокаїну) і хочуть залишатися такими», — каже він.

Мета полягає в тому, щоб змінити те, що Гарсія називає «сумною статистикою»: за даними Національного інституту зловживання наркотиками США, кожен четвертий постійний споживач кокаїну стає залежним.

І лише кожному четвертому наркоману вдається кинути палити після п’яти років лікування.

З огляду на ставки, очікування навколо вакцини високі. Понад 3000 людей зв’язалися з командою Гарсії, щоб зголоситися взяти участь у клінічних випробуваннях.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України