Вчені повідомили, коли танення вічної мерзлоти призведе до катастрофи

Американські вчені за допомогою комп’ютерного моделювання визначили, коли в Сибіру і на Алясці розтане вся вічна мерзлота, що призведе до глобальної катастрофи. Дослідники «дали» людству не більш 200 років.

В останні 20 років наукове співтовариство з тривогою стежить за процесами, що відбуваються в зонах вічної мерзлоти. Гіпотеза про наростаючому таненні мерзлоти в Сибіру і на Алясці переросла в теорію. Порівняльний аналіз ґрунтів показує збільшення швидкості тривожних процесів. Вже до кінця століття третина мерзлоти розтане, що призведе до масового викиду в атмосферу величезної кількості метану і вуглекислоти.

Заповнення атмосфери цими газами стані спусковим гачком для різкого глобального потепління, а це, в свою чергу, призведе до прискорення танення вічної мерзлоти. Коло замкнеться і Землю очікує підвищення середньої температури до меж, що перевищують критичні значення. На сучасному етапі вплинути на цей процес не представляється можливим. Вчені сподіваються, що через кілька десятків років вдасться знайти механізми протидії.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one + 20 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x

Вам буде цікаво

Вербицький Юрій: “Причина смерті – львів’янин”. Пам’яті Небесної сотні

Вербицький Юрій 51 рік, сейсмолог, кандидат фізико-математичних наук – м. Львів «Причина смерті — львів’янин», ...

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh