Вчені помітили на небі планетарну туманність

Два спіральні рукави, розвиваються по напрямку до яскравого центру, що можуть ввести в оману, ніби погляд звернений на галактику, схожу на Чумацький Шлях. Але об’єкт, який розташовується далеко від людського погляду, носить зовсім інший характер.

PK 329-02.2 – це «планетарна туманність» в межах нашої рідної галактики. Незважаючи на назву, це ще не планета. Планетарна туманність є аномалією, яка виникла із-за того, що безліч туманностей нагадували гігантські газові планети, якщо дивитися через телескоп з 1700-х. Швидше за все, видимі рукави – це останнє дихання вмираючої планети.

Коли зірки, подібні Сонцю, наближаються до кінця свого життя, вони звільняються від виконання своїх газоподібних зовнішніх шарів. Оскільки ці хмари зоряної речовини відходять від центральної зірки, вони можуть набирати складні форми. Ця складність проявляється в розсіяному газі, який люди можуть побачити на небі.

Але в PK 329-02.2 красива симетрія, так як два яскравих блакитних спіральні рукави ідеально вирівняні з двома зірками в центрі туманності.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

6 − 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh