Авторські статтіНовини

Вчені пояснили природу канібалізму

До недавнього часу в науковому співтоваристві існувала думка про те, що на поїдання собі подібних здатні лише деякі представники тваринного світу, однак, як стверджує зоолог Білл Шутт, у кожного виду є свої передумови для канібалізму, які викликані низкою об’єктивних або суб’єктивних факторів. Докази вченого опублікував науковий портал Sciencenews.org.

Шутт стверджує, що часто трапляється так, що канібалізм є елементом еволюції, коли тварини поїдають відверто слабких або вмираючих нащадків. Часто трапляється так, що птиці згодовують останки загиблих пташенят більш сильним дітям, які мають потребу в поживних речовинах. При цьому, вони позбавляються від можливого поширення інфекції і неприємного запаху, який приваблюэ до гнізда хижаків. Фахівець підкреслив, що буквально у кожного з видів у певних обставинах можуть виникнути передумови для канібалізму.

Говорячи про людський канібалізм, Шутт зазначає, що його природа, як і у тварин, може бути також досить різноманітна. Приміром, історії відомі випадки, коли багатьом людям доводилося вдаватися до поїдання трупів собі подібних у часи масового голоду або за браком ресурсів, перебуваючи в облозі. Однак зоолог зазначив істотну відмінність, яка пов’язана з культурними або релігійними аспектами. Наприклад, у давнину серед деяких племен існувала думка про те, що поїдаючи своїх ворогів або окремі їх органи, чоловіки разом з тим насичувалися відвагою і мудрістю противника. Також Шутт нагадав, що у християн прийнято вважати, що вино під час причастя є кров’ю Христа ісуса, що також можна назвати своєрідною формою канібалізму.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України