Вчені пояснили, навіщо тварини після спарювання з’їдають партнера

Спеціаліст Білл Чатт у книзі «Cannibalism: A Perfectly Natural History» спробував розібратися в причинах поїдання свого партнера самками.

Відомо, що самки богомолів обезголовлювали партнера після того, як отримали його сім’ї яну рідину. Проте так відбувається не завжди. У 30% випадків ситі самки відпускають нещасних самців на волю з головою на плечах, щоб той зміг і далі продовжувати запліднення. При цьому найчастіше причиною вбивства партнера є отримання найбільшої кількості насінної рідини внаслідок скорочень черевної порожнини вбитого і таким чином самка підвищує шанси власного запліднення.

Також відомо, так звана чорна вдова, а також її родичка австралійська вдова вбивають своїх партнерів вельми витонченим способом. Більш дрібні павуки, у яких немає статевих органів, повертаються черевцем на обличчя партнерки і насіннєва рідина виділяється зі спеціальних придатків. Після того, як справу завершено, самка павука обвиває лапами майбутню жертву, впорскує в нього шлунковий сік і висмоктує його вміст, таким чином знову ж підвищуючи можливість запліднення.

У творі при цьому були згадані і бананові слимаки. Це різновид равликів Ariolimax, яка є гермафродитом. В одну з равликів проникають один або два чоловічих статевих органу та із-за того, що стінки жіночих статевих органів надто тугі, часто «самець» залишається без пеніса. Таке явище ще називається природними відбором і той, хто пішов з повним набором геніталій, виживе, на відміну від іншого.

Таким чином вчені пояснили, навіщо тварини після спарювання з’єднання їдають партнера і стало зрозуміло, що смерть самця в даному випадку є необхідним заходом для підвищення можливості запліднення і павуки в цьому випадку більше кровожерливі, так як практично всі особини пожирають своїх статевих партнерів.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 − 19 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh