Авторські статтіТехно

Вчені пояснили, навіщо тварини після спарювання з’їдають партнера

Спеціаліст Білл Чатт у книзі «Cannibalism: A Perfectly Natural History» спробував розібратися в причинах поїдання свого партнера самками.

Відомо, що самки богомолів обезголовлювали партнера після того, як отримали його сім’ї яну рідину. Проте так відбувається не завжди. У 30% випадків ситі самки відпускають нещасних самців на волю з головою на плечах, щоб той зміг і далі продовжувати запліднення. При цьому найчастіше причиною вбивства партнера є отримання найбільшої кількості насінної рідини внаслідок скорочень черевної порожнини вбитого і таким чином самка підвищує шанси власного запліднення.

Також відомо, так звана чорна вдова, а також її родичка австралійська вдова вбивають своїх партнерів вельми витонченим способом. Більш дрібні павуки, у яких немає статевих органів, повертаються черевцем на обличчя партнерки і насіннєва рідина виділяється зі спеціальних придатків. Після того, як справу завершено, самка павука обвиває лапами майбутню жертву, впорскує в нього шлунковий сік і висмоктує його вміст, таким чином знову ж підвищуючи можливість запліднення.

У творі при цьому були згадані і бананові слимаки. Це різновид равликів Ariolimax, яка є гермафродитом. В одну з равликів проникають один або два чоловічих статевих органу та із-за того, що стінки жіночих статевих органів надто тугі, часто «самець» залишається без пеніса. Таке явище ще називається природними відбором і той, хто пішов з повним набором геніталій, виживе, на відміну від іншого.

Таким чином вчені пояснили, навіщо тварини після спарювання з’єднання їдають партнера і стало зрозуміло, що смерть самця в даному випадку є необхідним заходом для підвищення можливості запліднення і павуки в цьому випадку більше кровожерливі, так як практично всі особини пожирають своїх статевих партнерів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України