Вчені: почервоніння очей може свідчити про проблеми з пам’яттю

До невтішних висновків прийшли вчені з університету Джона Хопкінса в США. Обстеживши людей протягом кількох років, вони виявили зв’язок між станом сітківки очей і уповільненням розумових процесів і втратою пам’яті.

Фахівці проводили дослідження за участю майже 12,5 тисяч осіб. Їм були запропоновані тести на мислення і пам’ять. Аналогічне тестування робили через шість років після початку експерименту і через двадцять. Після трьох років з початку було прийнято рішення обстежити також сітківку очей піддослідних.

Середній вік добровольців на момент першого сканування сітківки був 60 років. Лише у 256 з усіх були виявлені пошкодження, які характеризуються як помірні і серйозні. 366 з них малі незначні або початкові стадії ретинопатії. При цьому стан сітківки безпосередньо свідчило про швидкості розумових процесів.

Вчені відзначили, що люди з самого початку здоровим станом сітківки менш схильні до втрати пам’яті і уповільнення процесів мислення. При легкій і середній формі ретинопатії відхилення були на 0,5% вище. А ось запущені стадії робили своїх володарів сприйнятливими до прогресивного уповільнення розумових процесів.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fifteen + two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh