Авторські статтіЗдоров'я

Вчені: почервоніння очей може свідчити про проблеми з пам’яттю

До невтішних висновків прийшли вчені з університету Джона Хопкінса в США. Обстеживши людей протягом кількох років, вони виявили зв’язок між станом сітківки очей і уповільненням розумових процесів і втратою пам’яті.

Фахівці проводили дослідження за участю майже 12,5 тисяч осіб. Їм були запропоновані тести на мислення і пам’ять. Аналогічне тестування робили через шість років після початку експерименту і через двадцять. Після трьох років з початку було прийнято рішення обстежити також сітківку очей піддослідних.

Середній вік добровольців на момент першого сканування сітківки був 60 років. Лише у 256 з усіх були виявлені пошкодження, які характеризуються як помірні і серйозні. 366 з них малі незначні або початкові стадії ретинопатії. При цьому стан сітківки безпосередньо свідчило про швидкості розумових процесів.

Вчені відзначили, що люди з самого початку здоровим станом сітківки менш схильні до втрати пам’яті і уповільнення процесів мислення. При легкій і середній формі ретинопатії відхилення були на 0,5% вище. А ось запущені стадії робили своїх володарів сприйнятливими до прогресивного уповільнення розумових процесів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

7 + twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.