Техно

Вчені: Побутова хімія небезпечна для легенів

Люди, які щодня користуються побутовою хімією, ризикують нашкодити своєму здоров’ю, і, в першу чергу, легким. Таку заяву нікого норвезькі вчені, що представляють Університет Баргена.

Учені провели масштабні дослідження, результати якого показали, що миючі і чистящиеся кошти для дому шкідливі не тільки для шкіри. Побутова хімія також може сильно нашкодити легким, викликавши бронхіт або емфізему. Щоб це довести, фахівці залучили до наукової роботи більше 5 000 мешканок Норвегії. За підсумками обстежень, які пройшли жінки, виявилося, що у 17% з них були сильно пошкоджені легені, що було пов’язаність язано з постійним використанням побутової хімії під час прибирання.

Автори дослідження порекомендували паном використовувати маски під час використання чистячих засобів. Крім цього, за словами вчених, слід під час прибирання провітрювати приміщення.

Нагадаємо, раніше подібне дослідження проводили американські вчені. Експертам вдалося з’єднання з’ясувати, що побутова хімія провокує ракові захворювання, тому з їх використанням необхідно дотримуватися обережності.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України