Авторські статтіТехно

Вчені: Планети виникли з космічного пилу

Американські фахівці відкрили новий механізм, який пояснює, як з’явилися їх утворення. Таким чином, зроблено ще один крок у розумінні світобудови.

Вчені і раніше припускали, що планети виникли з космічного пилу, вірніше, з її згустків. Загадкою залишалося, як саме вони формувалися.

Утворення цієї пилку є основним етапом в процесі того, як «протопланетарні» диски газу стають твердими кулястими тілами.

Увагу дослідників привернули відхилення в русі пилку, коли вона переміщалася крізь газові хмари. Раніше вважалося, що стан пилу, що знаходиться в газі, стабільно. Тобто частинки або просто рухаються разом з нею, або, при великій величині, осідають.

Виявилося, що це не так. Стан пилу і газу демонструє нестабільний рух. Наслідком цього і є її утворення згустків.

Ці нестабільні ділянки є всюди у Всесвіті, де пил проходити через газ. Моделювання підтвердило припущення вчених. Частинки пилу, з’єднуючись один з одним, ставали все більше, подібно сніжному кому. Потім у хмарах, які досягли молодих зірок, пив починає зливатися в голили, які поступово збільшуються в розмірах. Коли камінь досягне у своєму діаметрі близько 1000 км, в справу вступає сила гравітації. Вона надає новому утворенні округлу форму.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.