Авторські статтіТехно

Вчені підрахували величезні запаси магми Каліфорнійського супервулкану

Поруч фахівців було підрахували скільки магми приховує в собі супервулкан в долині Кальдера Лонг-Валлі на території штату Каліфорнія, США. Лава в обсязі 240 миль кубічних може вирватися на поверхню через 100 тисяч років.

Фахівці науково-дослідної урядової організації USGS (Геологічна служба США) і вчені з Род-Айлендского і Каліфорнійського університетів опублікували доповідь, в якому представили оцінку супервулкану, розташованому в долині Кальдера Лонг-Валлі, штат Каліфорнія.

За даними дослідників, під товщею земної кору розташовується 240 кубічних миль магми. Саме тому Каліфорнійський вулкан удостоїли титулу «супер» – виверження такої кількості лаві може викликати глобальне зміна клімату на планеті. Помічається, що 767 тисяч років тому на Землі відбувалося виверження подібного супервулкана, що призвело до викиду 140 кубічних миль лаві в атмосферу. Після події в вулкані утворилася величезна кількість магми, і за підрахунками вчених поштовхи повинні відбуватися кожні 200 тисяч років. Наступний очікується через половину терміну – 100 тисяч років.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України