Перші три місяці після відмови від куріння відіграють важливу роль

Висновок нового дослідження свідчить, що рівень дофаміну в головному мозку повертається до норми через три місяці після відмови від сигарет. Хімічна речовина дофамін виробляється нейронами для передачі сигналу іншим нервовим клітинам.

Процес нормалізації системи вироблення дофаміну є скоріше наслідком хронічного паління, ніж фактором ризику,  говориться в статті журналу Biological Psychiatry. У перші три місяці після того, як особа кинула шкідливу звичку, загроза рецидиву є найбільш висока.

Це думка команди вчених з Німеччини в подальшому може бути прийнято до уваги для розробки спеціальних процедур. Нові методи допоможуть колишнім курцям відновити систему продукування нейромедіатора.

Основне питання при лікуванні наркоманії – чому тільки деякі люди набувають залежність, говорить провідний автор дослідження Лена Радемахер з Університету Любека. Щоб розібратися в цьому, вчені використовували техніку візуалізації головного мозку, іменовану позитронно-емісійної томографією, для оцінки індексу потенціалу вироблення дофаміну.

У якості піддослідних розібрали 30 курців і 15 некурців. При первинному скануванні виявили 15-20-відсоткове скорочення потенціалу для виробництва дофаміну у курців в порівнянні з тими, хто не мав шкідливої звички. Вчені виявили, що функція синтезу дофаміну нормалізувалася в результаті утримання від куріння.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh