Техно

Перші три місяці після відмови від куріння відіграють важливу роль

Висновок нового дослідження свідчить, що рівень дофаміну в головному мозку повертається до норми через три місяці після відмови від сигарет. Хімічна речовина дофамін виробляється нейронами для передачі сигналу іншим нервовим клітинам.

Процес нормалізації системи вироблення дофаміну є скоріше наслідком хронічного паління, ніж фактором ризику,  говориться в статті журналу Biological Psychiatry. У перші три місяці після того, як особа кинула шкідливу звичку, загроза рецидиву є найбільш висока.

Це думка команди вчених з Німеччини в подальшому може бути прийнято до уваги для розробки спеціальних процедур. Нові методи допоможуть колишнім курцям відновити систему продукування нейромедіатора.

Основне питання при лікуванні наркоманії – чому тільки деякі люди набувають залежність, говорить провідний автор дослідження Лена Радемахер з Університету Любека. Щоб розібратися в цьому, вчені використовували техніку візуалізації головного мозку, іменовану позитронно-емісійної томографією, для оцінки індексу потенціалу вироблення дофаміну.

У якості піддослідних розібрали 30 курців і 15 некурців. При первинному скануванні виявили 15-20-відсоткове скорочення потенціалу для виробництва дофаміну у курців в порівнянні з тими, хто не мав шкідливої звички. Вчені виявили, що функція синтезу дофаміну нормалізувалася в результаті утримання від куріння.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України