Група вчених Массачусетського інституту технологій дали підтвердження раніше отриманим даним про зменшення площі діри в озоновому шарі над Антарктикою. Скорочення становить близько чотирьох мільйонів квадратних кілометрів.
Це, на думку вчених, є безпосереднім доказом того, що світовий бойкот проти використання хлорфторвуглеців, згідно з підсумками Монреальських переговорів у 1987 році, приніс певні плоди.
16 вересня 1987 року в канадському Монреалі представники 46 країн підписали спеціальний протокол про речовини, що руйнують озоновий шар. Оскільки до того часу роль брому і хлору в прямому впливі на стратосферний озон була доведена, хлорфторвуглеці та бром-містять галони були включені в додатки до Протоколу.
У 2015 році діра в шарі озону досягла рекордних за своєю величиною розмірів. Дослідники з Массачусетсу змогли встановити, що це було викликано вулканічним виверженням, що призвело до викиду в атмосферу великої кількості шкідливого для неї оксиду сірки.
У тому випадку, якщо світова спільнота має намір і надалі дотримуватися зобов’язань, раніше узятих на себе, щодо обмеження виробництва, імпорту, експорту і споживання хлорфторвуглеців, озонова діра затягнеться повністю до 2050 року, впевнені вчені.