Вчені: Озонова діра затягується

Група вчених Массачусетського інституту технологій дали підтвердження раніше отриманим даним про зменшення площі діри в озоновому шарі над Антарктикою. Скорочення становить близько чотирьох мільйонів квадратних кілометрів.

Це, на думку вчених, є безпосереднім доказом того, що світовий бойкот проти використання хлорфторвуглеців, згідно з підсумками Монреальських переговорів у 1987 році, приніс певні плоди.

16 вересня 1987 року в канадському Монреалі представники 46 країн підписали спеціальний протокол про речовини, що руйнують озоновий шар. Оскільки до того часу роль брому і хлору в прямому впливі на стратосферний озон була доведена, хлорфторвуглеці та бром-містять галони були включені в додатки до Протоколу.

У 2015 році діра в шарі озону досягла рекордних за своєю величиною розмірів. Дослідники з Массачусетсу змогли встановити, що це було викликано вулканічним виверженням, що призвело до викиду в атмосферу великої кількості шкідливого для неї оксиду сірки.

У тому випадку, якщо світова спільнота має намір і надалі дотримуватися зобов’язань, раніше узятих на себе, щодо обмеження виробництва, імпорту, експорту і споживання хлорфторвуглеців, озонова діра затягнеться повністю до 2050 року, впевнені вчені.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh