Вчені в Республіці Алтай змогли отримати нові докази «великого алтайського потопу». У квітні нинішнього року в околицях населеного пункту Майма фахівці виявили фрагменти кінцівки оленя, вік цієї знахідки складає приблизно 20-22 тисяч років.
Кістки парнокопитного знайшли в піщано-гравійному кар’єрі на глибині 24 метри. У той же час на очі дослідникам попався прекрасно збережений бивень мамонта. В республіканському Міністерстві культури заявили, що виявлені в одному місці останки стародавніх тварин підтверджують припущення про загибель представників фауни при найпотужнішому повені. В Алтаї цей природний катаклізм стався близько 20 тисяч років тому.
Раніше на території Майми виявили бивні трьох дорослих мамонтів, а також дитинчати. Крім того, бивень мамонта знайшли також і в Шебалінському районі.
Фахівці припускають, що мамонти, останки яких знаходять, були поховані в товстому шарі гравію в період так званого «великого потопу». Потоп стався внаслідок прориву гігантського озера, яке знаходилося в Чуйській улоговині на півдні нинішньої Республіки Алтай.