Вчені отримали фотографії перших збитих літаків в Перл-Харборі

Крило літака. Фото: NOAA

Після 20 років безуспішних спроб досягти і зняти на фотокамеру морський патрульний бомбардувальник (гідролітак) «Каталіна», який був знищений першими ударами японських літаків вранці 7 грудня 1941 року, морським археологам вдалося виконати своє завдання. Про це повідомляє Gizmodo.

При нападі на Перл-Харбор японські бомбардувальники вдарили по гідролітаках на базі ВПС США (схід острова Оаху) в першу чергу. В результаті 27 «Каталін» були знищені і на землі і на води (частина гідролітаків перебувала в затоці Канеохе), шість було пошкоджено. Ці патрульні бомбардувальники дальньої дії могли кинутися переслідувати японські літаки і знищити їх при посадці на авіаносці — щоб позбавити американців такої можливості завдати удар, японське командування і прийняло рішення розбомбити «Каталіни» першими.

У 1994 році водолази з Гавайського університету не змогли сфотографувати уламки «Каталіни» із-за мутності води в затоці. Друга спроба, яку в 2008 році здійснили місцеві з клубу Hawaii Underwater Explorers, також закінчилася провалом. Тільки в червні 2015 року археологи з університету і Національного управління океанічних і атмосферних досліджень вдалося дослідити літаки на морському дні.

Поки невідомо, яка саме «Каталіна» зараз лежить на глибині десяти метрів. Вчені вважають, що команда гідролітака загинула, намагаючись підняти його в повітря під час атаки японців.

«Нові зображення і план місця атаки розповідають про майже забутий епізод. Затонула “Каталіна” є таким же важливим свідченням “Дня ганьби”, як і лінкори “Арізона” і “Юта”, — заявив керівник проекту Ганс ван Тілбург (Hans Van Tilburg).

Лента.ру

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

10 − nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh