Авторські статтіТехно

Вчені отримали фотографії перших збитих літаків в Перл-Харборі

Крило літака. Фото: NOAA

Після 20 років безуспішних спроб досягти і зняти на фотокамеру морський патрульний бомбардувальник (гідролітак) «Каталіна», який був знищений першими ударами японських літаків вранці 7 грудня 1941 року, морським археологам вдалося виконати своє завдання. Про це повідомляє Gizmodo.

При нападі на Перл-Харбор японські бомбардувальники вдарили по гідролітаках на базі ВПС США (схід острова Оаху) в першу чергу. В результаті 27 «Каталін» були знищені і на землі і на води (частина гідролітаків перебувала в затоці Канеохе), шість було пошкоджено. Ці патрульні бомбардувальники дальньої дії могли кинутися переслідувати японські літаки і знищити їх при посадці на авіаносці — щоб позбавити американців такої можливості завдати удар, японське командування і прийняло рішення розбомбити «Каталіни» першими.

У 1994 році водолази з Гавайського університету не змогли сфотографувати уламки «Каталіни» із-за мутності води в затоці. Друга спроба, яку в 2008 році здійснили місцеві з клубу Hawaii Underwater Explorers, також закінчилася провалом. Тільки в червні 2015 року археологи з університету і Національного управління океанічних і атмосферних досліджень вдалося дослідити літаки на морському дні.

Поки невідомо, яка саме «Каталіна» зараз лежить на глибині десяти метрів. Вчені вважають, що команда гідролітака загинула, намагаючись підняти його в повітря під час атаки японців.

«Нові зображення і план місця атаки розповідають про майже забутий епізод. Затонула “Каталіна” є таким же важливим свідченням “Дня ганьби”, як і лінкори “Арізона” і “Юта”, — заявив керівник проекту Ганс ван Тілбург (Hans Van Tilburg).

Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України