Вчені опублікували перший каталог з більш ніж мільярда зірок

Вчені з Європейського космічного агентства (ESA) опублікували перший каталог з більш ніж мільярда зірок, знятих супутником Gaia, За даними журналу Astronomy & Astrophysics, це найбільший огляд небесних об’єктів на сьогоднішній день.

На шляху до створення найбільш докладної 3-D карти нашої Галактики, потрібно було дізнатися точне положення на небі і яскравість 1142 мільйонів зірок. Gaia знаходиться на передньому краї астрометрії, що дозволяє досягти точності побудови діаграм нічного неба. Запущений 1000 днів тому Gaia почав свою наукову роботу в липні 2014 року.

Карта показує щільність зірок, виміряних за допомогою Gaia по всьому небу, і підтверджує, що в ній зібрані всі дані протягом першого року роботи. Вона дозволяє обробляти аналіз мільярдів зірок.

Таким чином, вчені змогли оцінити відстані і рух для двох мільйонів зірок, розкиданих по небу. Цей новий каталог у два рази точніший і містить майже в 20 разів більше зірок, ніж попередні каталоги. Також з його допомогою можливо вимірювати відстань до зірок в приблизно 400 кластерів до 4800 світлових років від Землі. В рамках своєї роботи у перевірці каталогу, вчені DPAC провели дослідження відкритих зоряних скупчень – груп відносно молодих зірок, які народилися разом.

Новий зоряний перепис також містить 3194 змінні зірки, а також зірки, які ритмічно збільшуються і зменшуються в розмірах, що призводить до періодичних змін яскравості. Багато з змінних небесних тіл, помічених Gaia, знаходяться у Великій Магеллановій хмарі, що дозволяє точно вимірювати їх зміни яскравості.

У майбутньому вчені зможуть визначити дуже точні відстані до великої вибірки змінних зірок за допомогою вимірювань Gaia з паралаксів. Крім того, вони будуть оцінювати співвідношення між періодом і яскравостю цих зірок, і застосовувати його для вимірювання відстаней за межами Чумацького шляху.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 + eighteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh