Саме вони заважають молюскам відчути, як наближаються краби. Вони харчуються, в основному, саме ними. Ті стають дуже вразливими до проведення атак цих хижаків.
До такого висновку дійшли французькі вчені. Вони вважають, що океанічні равлики вже дуже скоро будуть повністю знищені природними хижаками. Причиною цього стануть пластикові відходи.
Для цього було проведено перше в світі дослідження. В ході нього вчені намагалися зрозуміти, як потрапив у воду мікропластик може вплинув на відносини хижака і жертви.
Експеримент проводився, коли равлики і краби були поміщені в посудину з водою, де були частинки мікропластика. Результат виявився цілком несподіваним.
Молюски продемонстрували, що втратили в таких умовах здатність вловлювати моменти, коли з’являються хижаки. Отже, вони не ховалися в раковинах і ставали легкою жертвою.
Дослідники вдавалися до різних проб води та концентрації пластику. Результат виявився однаковим. Навіть у тому випадку, коли використовувалися мікрогранули, які вчені зібрали на пляжах поруч з Ла – Маншем.
У цьому випадку результати стали взагалі тривожними. Равлики повністю припинили розуміти, що до них наближається хижак.
Це може призвести до порушення цілих екосистем. Тім більше, що скидаються в океані відходи складаються з пластику на 80%.