Авторські статтіНовини

Вчені: Нестача сну призводить до втрати пам’яті

Науковці повідомили про наслідки нестачі сну. На думку фахівців, якщо спати не менше п’яти годин на добу, можна втратити пам’ять.

Медичні фахівці розповіли, дане дослідження демонструє зв’язок між нейронами в гіпокампі, області мозку, пов’язаної з навчанням і пам’яттю, а також тим, як нестача сну впливає на них. В черговий раз професори нагадали про важливість сну для людського здоров’я. Говорячи про відпочинок, він сприяє збереженню інформації, у той час, як недолік тягне за собою погіршення.

Експерти провели навчання, в яких задіяли мишей і розібралися який здійснює вплив короткочасна нестача сну. Спершу вони використовували метод Гольджі, візуалізаціючий довжину дендритів і кількість дендритних шипиків в гіпокампі миші після п’яти годин депривації сну. В результаті, позбавлення сну значно скорочує довжину та щільність хребта дендритів – нейронів області СА1 гіпокампу.

Через деякий час, учені повторили свій досвід на іншій півкулі мозку гризунів. Під час тригодинного сну, який вважається нормою для відновлення дефіциту енергії, доктори вивчили те що відбувається на молекулярному рівні. У завершенні досліджень, молекулярні механізми, що лежать в основі негативних наслідків втрати сну, провокують блокування життєво важливого елемента cofilin. Нестача такого білка в нейронах гіпокампу не тільки тягне за собою втрату нейронних зв’язків, а також провокує часткові провали в пам’яті.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України