Авторські статтіТехно

Нейронні ланцюги беруть участь у прийнятті ризикованих рішень

Вчені зі школи медицини в Сент-Луїсі (США) провели дослідження частини мозку, яка бере участь у прийнятті рішень в умовах невизначеності. Вони виявили ряд клітин, які беруть участь у даному процесі. Робота американських фахівців може допомогти в лікуванню психологічних і психічних розладів. Повний текст дослідження опублікований в журналі Neuroscience.

“Дослідженнями ми з’ясували, що деякі частини людського мозку є більш, або менш активними у прийнятті ризикованих рішень, але нервові ланцюги, які беруть участь у даному процесі поки невідомі, – сказав Ілля Моносов, кандидат технічних наук, доцент кафедри неврології і провідний автор вивчення. – Ми знайшли популяцію нейронів, які спеціально пригнічуються, якщо особа робить ризикований вибір.”

Якщо система оцінки ризику “виходить з ладу”, це може спровокувати негативні наслідки для життя людини. Дезадапційні форми ризикованої поведінки є особливістю пристрасті до азартних ігор, біполярний розлад і синдром дефіциту уваги з гіперактивністю.

Для вивчення нейронних ланцюгів, відповідальніх за прийняття ризикованих рішень, Моносов і його колеги досліджували макак, чиї мізки структуровані подібно людським. Фахівці виявили, що група нейронів так звана вентральна спірохета (молекули, які передають сигнали між нейронами і змушують нас відчувати себе добре) були вибірково пригнічені, коли мавпи вибирали ризикований варіант.

Дослідження показало, що нейрони стають найбільш активними після певного вибору. Модулюючи процеси роботи головного мозку, можна сприяти, або впливати на навчання.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України