Вчені назвали речовини, що викликають найбільшу залежність у людей

У Великобританії вчені з Королівської колегії психіатрів зайнялися дослідження речовин, що викликають найбільшу залежність у людини. Фахівцями аналізувалися три напрямки дії препаратів: задоволення, психологічна залежність і фізична залежність.

При складанні рейтингу вчені ухвалили рішення виставляти оцінку за трибальною шкалою. На першому місці опинився героїн, отримавши всі три бали з трьох. Під час прийому зазначеної речовини людський мозок отримує дозу морфію, в який трансформується героїн, у результаті чого сповільнюється дихання, однак саме це може призвести до летального результату.

Другу сходинку рейтингу посів кокаїн, отримавши 2,4 бала. Із-за впливу дофаміну на мозок і вплив на пам’ять, він здатний викликати сильне звикання.

Трійку найсильніших наркотиків замкнув нікотин. Він всмоктується легенями і доставляється в мозок, але ефект триває не більше 10 секунд, що змушує курця затягуватися знову і знову. На четвертій позиції виявилися барбітурати, яким фахівці присвоїли 2 бали. Незважаючи на те, що їх прописують людям для усунення безсоння, надмірне вживання може призвести до зупинки дихання, як у випадку з героїном. На п’ятому місці влаштувався алкоголь, з 1,9 бала. Під час прийому алкоголю починає сповільнюватися ритм серця, дихання і мислення, виникає відчуття задоволення, що також призводить до звикання і залежності.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh