У Великобританії вчені з Королівської колегії психіатрів зайнялися дослідження речовин, що викликають найбільшу залежність у людини. Фахівцями аналізувалися три напрямки дії препаратів: задоволення, психологічна залежність і фізична залежність.
При складанні рейтингу вчені ухвалили рішення виставляти оцінку за трибальною шкалою. На першому місці опинився героїн, отримавши всі три бали з трьох. Під час прийому зазначеної речовини людський мозок отримує дозу морфію, в який трансформується героїн, у результаті чого сповільнюється дихання, однак саме це може призвести до летального результату.
Другу сходинку рейтингу посів кокаїн, отримавши 2,4 бала. Із-за впливу дофаміну на мозок і вплив на пам’ять, він здатний викликати сильне звикання.
Трійку найсильніших наркотиків замкнув нікотин. Він всмоктується легенями і доставляється в мозок, але ефект триває не більше 10 секунд, що змушує курця затягуватися знову і знову. На четвертій позиції виявилися барбітурати, яким фахівці присвоїли 2 бали. Незважаючи на те, що їх прописують людям для усунення безсоння, надмірне вживання може призвести до зупинки дихання, як у випадку з героїном. На п’ятому місці влаштувався алкоголь, з 1,9 бала. Під час прийому алкоголю починає сповільнюватися ритм серця, дихання і мислення, виникає відчуття задоволення, що також призводить до звикання і залежності.