Вчені назвали перших жертв майбутнього масового вимирання на Землі

Відео: stanfordearth

Американські вчені припустили, яким чином буде проходити шосте масове вимирання, яке, як вважають біологи, може очікувати Землю. Фахівці навіть назвали перших жертв такого періоду існування планети. Про наукову роботу розповідається в браузері Science. Також по цій темі представники Стенфордського університету опублікували в глобальній мережі відеоролик.

 

Вчені спостерігали за морськими екосистемами, завдяки чому вдалося спрогнозувати особливості живих істот, яких в першу чергу чекає вимирання. Ними виявилися найбільші мешканці океанів. Виявилося, що при десятикратному збільшенні маси тіла тварини, ймовірність її зникнення з природи мінімум підвищується в 13 разів. Дослідники не впевнені в точній причині даного явища, але припускають, що воно обумовлено антропогенним фактором.

Автори наукової роботи вважають, що людина в своїх цілях використовує переважно великих тварин. Коли їх чисельність знижується, люди починають винищувати види менших розмірів. Біологи при цьому впевнені, що в даний час людство ще має можливість запобігти масовому вимиранню.

Вчені нагадали, що протягом останніх 440 мільйонів років Земля зазнала п’ять масових вимирань. За цей час на планеті зникли близько 90% коли-небудь існуючих видів.

 

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh