Авторські статтіТехно

Вчені навчилися визначати вік людини за зразком крові

Вчені з наукового університету в Олбані в Нью-Йорку провели титанічну пошукову роботу, завдяки якій був розроблений метод, що дозволяє швидко і точно визначити вік людини лише за зразком її крові. За словами вчених, цей метод можна вважати справжнім проривом в науці, крім того, його застосування в галузі криміналістики значно спростить пошук злочинців.

В даний час, у криміналістиці для даної мети використовують аналіз ДНК, проте він не дає точного результату і займає надто багато часу, якого часом у правоохоронних органів просто немає. Під час створення нового методу аналізу вчені-дослідники детально вивчили рівні лужної фосфатази – ферменту, що становить клітинну мембрану практично у всіх тканинах організму.

Під час експерименту вдалося з’ясувати, що рівень лужної фосфатази залежить від віку людини. Наприклад, підлітковий рівень лужної фосфатази – досить високий, завдяки зростанню кісток, але з плином часу він сповільнюється і у людей у віці 17-18 років стрімко йде на спад. Ще одним фактом, що говорить на користь даного аналізу, служить його незмінна точність навіть через 48 годин після збору крові.

Один з учених, приймає активну участь в експерименті, Джан Халамек заявляє, що подальша мета досліджень полягатиме у визначенні статі та етнічної групи за допомогою подібних методів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.