Авторські статтіТехно

Вчені навчилися отримувати спирт за допомогою лазера

Американські вчені продемонстрували новий спосіб дистиляції спирту — з допомогою світла. Він вимагає менше енергії, ніж дистиляція з допомогою підігріву, і дає спирт більшої міцності (до 99 відсотків).

Наомі Хэлас (Naomi Halas) і її колеги з Університету Райса додали в суміш води та етилового спирту наночастинки золота та оксиду кремнію, після чого зверху направили на суспензію промінь лазера. Коли світло потрапляє на наночастинку, вона одночасно поглинає фотони (і нагрівається) розсіюючи їх, фотони поглинають сусідні наночастинки, що піднімає і їх температуру. В результаті світло «ловитися» біля поверхні розчину, викликаючи нагрівання і виштовхуючи самий летючий компонент суміші (етиловий спирт).

«Останні десять тисяч років люди нагрівали воду неправильно — з дна. Ми робимо це зверху: новий спосіб є більш енергоефективним, так як не вимагає нагрівати весь об’єм рідини», — зазначає Хэлас.

Оптична дистиляція спирту дозволяє обійти класичну проблему звичайної дистиляції: утворення азеотропної суміші, яка обмежує максимальну концентрацію алкоголю 95 відсотками.

Локалізоване нагрівання суміші з наночастинками якимось чином порушує утворення водневих зв’язків в суміші саме етилового спирту і води (що і дає високу міцність спирту). При експерименті з пропиловим спиртом (у суміші з водою він дає менше водневих зв’язків) оптична дистиляція дала такий же результат, як і термічна.

Джерело: lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh