Авторські статтіНовини

Вчені навчилися контролювати сприйняття кольорів

Вченим з Браунівського університету вдалося навчити групу людей відчувати неіснуючі кольори у природі. Експеримент проводився серед вісімнадцяти осіб, які добровільно погодилися перевірити можливості свого мозку.

Дослідникам вдалося зробити неможливе для звичайної людини. З допомогою сучасних методів проведення експериментів вони поділили групу піддослідних людей на 6 осіб. Кожній з підгруп необхідно було під час експерименту тривало вивчати кольори, розташовані на вертикальній, горизонтальній та діагональній лініях.

Виявилося, що під час вивчення блискучих кольорів на вертикальній смузі, підгрупа з 6 людина «перенастроїла» свій мозок для сприйняття лише такої колірної гами. При цьому, з іншими людьми відбувалося те ж саме. Цікавим був той факт, що піддослідні, які досліджували лише гаму на діагональній лінії, могли надалі спокійно сприймати кольори як вертикальної, так і горизонтальної ліній.

Інші ж підгрупи не могли вказати вірно, який колір вони бачили на інших смугах. Пояснюється це тим, що діагональ є певним середнім між вертикальною і горизонтальною смугою, тому мозок людини акцентував свою увагу на колірну гаму інших підгруп.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.