Вчені навчилися контролювати сприйняття кольорів

Вченим з Браунівського університету вдалося навчити групу людей відчувати неіснуючі кольори у природі. Експеримент проводився серед вісімнадцяти осіб, які добровільно погодилися перевірити можливості свого мозку.

Дослідникам вдалося зробити неможливе для звичайної людини. З допомогою сучасних методів проведення експериментів вони поділили групу піддослідних людей на 6 осіб. Кожній з підгруп необхідно було під час експерименту тривало вивчати кольори, розташовані на вертикальній, горизонтальній та діагональній лініях.

Виявилося, що під час вивчення блискучих кольорів на вертикальній смузі, підгрупа з 6 людина «перенастроїла» свій мозок для сприйняття лише такої колірної гами. При цьому, з іншими людьми відбувалося те ж саме. Цікавим був той факт, що піддослідні, які досліджували лише гаму на діагональній лінії, могли надалі спокійно сприймати кольори як вертикальної, так і горизонтальної ліній.

Інші ж підгрупи не могли вказати вірно, який колір вони бачили на інших смугах. Пояснюється це тим, що діагональ є певним середнім між вертикальною і горизонтальною смугою, тому мозок людини акцентував свою увагу на колірну гаму інших підгруп.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

sixteen − six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh