Вчені: мікроби в кишечнику людини можуть впливати на її настрій

 

Британські та іспанські вчені виявили, що мікроби мікрофлори кишечника керують концентрацією серотоніну (гормону “гарного настрою”) і таким чином можуть впливати на стан людини, йдеться в статті, опублікованій в журналі Експерт.

“Наші досліди вказують на те, як сильно мікробіом людини, складний, як Всесвіт, і майже повністю забутий орган, впливає на наше життя. Ми виявили, що рецептори tlr2 в клітинах кишечника не тільки є датчиком присутності мікробів в нашому кишечнику, але і керують транспортуванням серотоніну. Багато чого залишається невідомим, але ми зробили перший крок до розкриття зв’язку між кишечником і мозком”, – заявив Хосе Мезонеро з університету Сарагоси (Іспанія).

Серотонін є однією з найважливіших сигнальних молекул і гормонів в мозку людини. Він управляє сном і емоційними реакціями, відповідає за реакцію на біль, керує роботою судин і багатьох інших “низькорівневих” систем тіла, в тому числі і травлення. Аналоги цього триптаміну – ДМТ, мескалін або псилоцибін – є найсильнішими психотропними наркотиками, тривалий прийом яких часто веде до дисбалансу серотоніну в організмі.

Мезонеро і його колеги виявили, що концентрація серотоніну в людському тілі може змінюватися в результаті активності бактерій в кишечнику, вивчаючи роботу рецептора tlr2 і – найважливішої частини вродженої імунної системи, яка сповіщає організм про присутність корисних бактерій і захищає організм від патогенних мікробів.

Спостерігаючи за роботою цих рецепторів в культурах клітин кишечника в пробірці, вчені помітили щось незвичне – поява мікробів в їх околицях і включення tlr2  призводило, крім усього іншого, до виділення великої кількості білкових сигнальних молекул, які зазвичай зустрічаються в мозку, а не в шлунково-кишковому тракті.

Ці молекули, як з’ясували вчені, змушують клітини так званого “ядра шва” в довгастому мозку виділяти велику кількість молекул серотоніну. Таким чином, поява великої кількості певних мікробів в кишечнику може змусити мозок збільшувати або зменшувати концентрацію серотоніну в організмі, що буде впливати на настрій людини.

Серотонін, як відзначають вчені, замішаний у розвитку цілого ряду психічних і нейродегенеративних захворювань, таких як депресія, раптова дитяча смертність або хвороба Хантінгтона. Можливо, що багато з цих хвороб можуть бути спровоковані чи, навпаки, пригнічені мікрофлорою. Вчені планують перевірити це вже найближчим часом, експериментуючи на мишах і щурах.

 

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

sixteen − nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh