Вчені: “Мікробіом пограбування” допоможе розшукувати грабіжників

Вчений Хемптон-Марселл і його колеги знайшли спосіб, як встановити особу грабіжників за допомогою бактерій. Зловмисника можна буде зловити, вивчивши сліди бактерій та інших мікроорганізмів, які мешкають в будь-якому будинку.

У США на конференції в Атланті вчені презентували унікальний проект, з промовистою самим за себе назвою “Мікробіом пограбування”. Дослідження робили на підставі результатів іншого дослідження, довів наявність унікального “хатнього мікробіома”, який являє собою групу живих бактерій, індивідуальних для кожного приміщення.

У ході дослідження було встановлено, що різні групи мікроорганізмів можуть мати значні відмінності в залежності від того, як приміщення використовується: воно є житловим або має інше призначення. Один з авторів роботи Джаррад Хемптон-Марселл з Іллінойського університету розповів, що в ході проведення декількох криміналістичних тестів дослідники змогли довести, що мікроби людини залишають сліди, потрапляючи на речі власника. Потім був вивчений бактеріологічний склад кількох будинків, які імовірно були пограбовані.

У результаті вчені змогли з 70% точністю визначити особистості людей, які контактували з предметами в приміщенні, і навіть вказати на нюанси, характерні для образу життя цих людей. Подібний «біомаркер» допоможе слідчих-криміналістів без праці розшукати грабіжників.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh