Авторські статтіТехно

Вчені: “Мікробіом пограбування” допоможе розшукувати грабіжників

Вчений Хемптон-Марселл і його колеги знайшли спосіб, як встановити особу грабіжників за допомогою бактерій. Зловмисника можна буде зловити, вивчивши сліди бактерій та інших мікроорганізмів, які мешкають в будь-якому будинку.

У США на конференції в Атланті вчені презентували унікальний проект, з промовистою самим за себе назвою “Мікробіом пограбування”. Дослідження робили на підставі результатів іншого дослідження, довів наявність унікального “хатнього мікробіома”, який являє собою групу живих бактерій, індивідуальних для кожного приміщення.

У ході дослідження було встановлено, що різні групи мікроорганізмів можуть мати значні відмінності в залежності від того, як приміщення використовується: воно є житловим або має інше призначення. Один з авторів роботи Джаррад Хемптон-Марселл з Іллінойського університету розповів, що в ході проведення декількох криміналістичних тестів дослідники змогли довести, що мікроби людини залишають сліди, потрапляючи на речі власника. Потім був вивчений бактеріологічний склад кількох будинків, які імовірно були пограбовані.

У результаті вчені змогли з 70% точністю визначити особистості людей, які контактували з предметами в приміщенні, і навіть вказати на нюанси, характерні для образу життя цих людей. Подібний «біомаркер» допоможе слідчих-криміналістів без праці розшукати грабіжників.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.