Авторські статтіТехно

Вчені: Метеорити стерли сліди життя на Марсі

Метеорити, що впали на поверхню Марса, могли стерти всі сліди життя на Червоній планеті. Про це повідомили вчені з Імперського коледжу Лондона і Університету Единбурга.

За словами фахівців, на поверхню Марса падає величезна кількість метеоритів. У зв’язку з цим, ознаки життя на Червоній планеті можуть бути втрачені, покрившись шарами пилу, які піднімаються в небо при зіткненні з небесним тілом. Крім того, на Марсі у зв’язку з падіннями метеоритів утворюється велика кількість кратерів, які також знищують сліди організмів.

Вчені визначили, що при падінні метеоритів були знищені всі типи органічних сполук. Причиною цього є велика кількість вуглецю, що міститься в астероїдах. Знімки, аналізи, зроблені марсоходом Curiosity, свідчать про наявність відкладень даного елемента в кратерах на поверхні Червоної планети. Вуглець протягом сотень тисяч років міг просто розчинити всі органічні сполуки і знищити їх залишки.

Професор Марк Сефтон з Імперського коледжу Лондона і Університету Единбурга розповів, що астероїди в буквальному сенсі «подряпали» поверхню Марса. У зв’язку з цим, відкладення у вигляді вуглецю знищили останні залишки слідів життя на Червоній планеті. Вчений зазначає, що виявити їх вдасться лише при більш докладному вивченні поверхні Марса, що в даний час не можливо.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

seventeen + seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.