Вчені: Метеорити стерли сліди життя на Марсі

Метеорити, що впали на поверхню Марса, могли стерти всі сліди життя на Червоній планеті. Про це повідомили вчені з Імперського коледжу Лондона і Університету Единбурга.

За словами фахівців, на поверхню Марса падає величезна кількість метеоритів. У зв’язку з цим, ознаки життя на Червоній планеті можуть бути втрачені, покрившись шарами пилу, які піднімаються в небо при зіткненні з небесним тілом. Крім того, на Марсі у зв’язку з падіннями метеоритів утворюється велика кількість кратерів, які також знищують сліди організмів.

Вчені визначили, що при падінні метеоритів були знищені всі типи органічних сполук. Причиною цього є велика кількість вуглецю, що міститься в астероїдах. Знімки, аналізи, зроблені марсоходом Curiosity, свідчать про наявність відкладень даного елемента в кратерах на поверхні Червоної планети. Вуглець протягом сотень тисяч років міг просто розчинити всі органічні сполуки і знищити їх залишки.

Професор Марк Сефтон з Імперського коледжу Лондона і Університету Единбурга розповів, що астероїди в буквальному сенсі «подряпали» поверхню Марса. У зв’язку з цим, відкладення у вигляді вуглецю знищили останні залишки слідів життя на Червоній планеті. Вчений зазначає, що виявити їх вдасться лише при більш докладному вивченні поверхні Марса, що в даний час не можливо.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh