Вчені: Медитація допомагає контролювати емоції

Вчені з США виявили, що медитація допомагає контролювати емоції. Для досягнення позитивного ефекту достатньо приділяти цьому заняттю 20 хвилин в день.

Дослідники провели експеримент, в рамках якого розділили випробовуваних на кілька груп. У першу категорію увійшли люди, які вміють керувати своїми емоціями і володіють спокійним характером. В другуу потрапили особи, які постійно займаються медитацією, але при цьому не відрізняються особливою зосередженістю. У третю групу визначили добровольців, чий звичайний психологічний стан не можна було назвати спокійним. Також ці учасники не вдавалися до духовних практик.

Всім трьом групам вчені продемонстрували ідентичні зображення та відеофрагменти, з визиваючим, негативним змістом. Наприклад, учасники подивилися матеріали з жертвами катастроф, а також побачили складні хірургічні операції. Після учасників попросили якомога швидше відновити свою душевну рівновагу. Одночасно вчені контролювали активність мозку випробовуваних.

В результаті фахівці помітили, що учасникам з перших двох груп вдалося ефективно впоратися з отриманим в ході досвіду стресом. На підставі цього науковці зробили висновок, що медитації служать прекрасним способом розслаблення і заспокоєння.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten − 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh