Авторські статтіНовини

Вчені: Медитація допомагає контролювати емоції

Вчені з США виявили, що медитація допомагає контролювати емоції. Для досягнення позитивного ефекту достатньо приділяти цьому заняттю 20 хвилин в день.

Дослідники провели експеримент, в рамках якого розділили випробовуваних на кілька груп. У першу категорію увійшли люди, які вміють керувати своїми емоціями і володіють спокійним характером. В другуу потрапили особи, які постійно займаються медитацією, але при цьому не відрізняються особливою зосередженістю. У третю групу визначили добровольців, чий звичайний психологічний стан не можна було назвати спокійним. Також ці учасники не вдавалися до духовних практик.

Всім трьом групам вчені продемонстрували ідентичні зображення та відеофрагменти, з визиваючим, негативним змістом. Наприклад, учасники подивилися матеріали з жертвами катастроф, а також побачили складні хірургічні операції. Після учасників попросили якомога швидше відновити свою душевну рівновагу. Одночасно вчені контролювали активність мозку випробовуваних.

В результаті фахівці помітили, що учасникам з перших двох груп вдалося ефективно впоратися з отриманим в ході досвіду стресом. На підставі цього науковці зробили висновок, що медитації служать прекрасним способом розслаблення і заспокоєння.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України