Авторські статтіТехно

Вчені: Людина не володіє волею і не керує своїми вчинками

Професор психології з Гарвардського університету на ім’я Деніел Вегнер розповів, що свобода волі людини – це звичайна ілюзія. За словами вченого, мозок людини, без його відома керує вчинками. Свободу волі вважати причиною наших дій також не можна. Це тільки відчуття, завдяки якому люди можуть відрізняти виконану дію від процесів, що не залежать від них.

Цю тему Вегнер розглянув на прикладі спіритичних сеансів, коли група людей кладе руки на стіл, який нібито обертається. Фанати вважають, що саме духи обертають меблі. Кожна людина впевнена, що саме вони причетні до руху. Справа в тому, що люди своїми пальцями самі обертають стіл, вони не відчували свободи волі і мають ілюзію, що причиною руху є вони.

Учёные: Человек не обладает волей и не управляет своими поступками

Також Вегнер описав тест з неправильним натисканням клавіші, тобто коли людина працювала за комп’ютером, і встановлена програма сама натискала на кнопку. Люди завжди визнавали, що помилки припустилися саме вони, а не машина, і навіть згадували подробиці.

Порушення почуття свободи часто можна зустріти у психічнохворих, які заявляють, що рухають Сонцем і машиною на дорозі. Виходить, що свобода волі – це відчуття, яке часто реальності просто не відповідає. Коли людина вимовляє монолог, то кожне слово вона не підбирає, в голові у неї повна і зв’язкова картина, немов оповідач склав текст заздалегідь й вивчив. Але людям не відомо, що ми скажемо далі, але це не заважає нам викладати свої думки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України