Істоти, включаючи людей, не можуть бути наділені всіма можливими рисами, стверджують дослідники. Замість цього вони отримують тільки ті, які допомагають їм вижити.
Дивлячись на 647 видів ссавців, Теодор Станкович і Ешлі Ромеро з Каліфорнійського державного університету Лонг-Біч виявили, що види можуть похвалитися вражаючими захисними якостями. Ящери, дикобрази і їжаки, вони можуть робити що хочуть, не турбуючись, що вони стануть здобиччю якогось хижака. Гострі голки або броня забезпечує чудовий захист від хижаків, за винятком випадків, зокрема, гомо сапіенс.
Але це також включає еволюційну розплату за весь цей оборонний комплекс. Вчені прийшли до висновку, що види з захисними якостями стають менш розумними. Інші ссавці, які покриті не більш ніж ізолюючим шаром хутра, не можуть дозволити собі бути настільки ж безтурботними, як їх броньовані побратими. Але, незважаючи на їхню вразливість, ці види мають перевагу. Вони набагато краще виявляють потенційні загрози. Найважливіше, що у них також розвивався великий мозок, щоб управляти всіма необхідними для життя завданнями. Це перегукується з аналогічним дослідження на людях кілька років тому.
Може здатися дивним, що в стародавньому світі, повному небезпеки, люди не еволюціонували, щоб бути сильнішими і м’язистими. Але ми еволюціонували, щоб було більше, ніж достатньо енергії для мозку, який є найголовнішою зброєю людини.